Źle dobrane ubezpieczenie jest niewiele warte
We Francji wizyta u lekarza specjalisty kosztuje od 30 do 150 euro, a doba leczenia w szpitalu – od 600 do 1500 euro. Przysługujący nam dostęp do darmowej publicznej opieki zdrowotnej w UE może okazać się niewystarczający.
Z badań przeprowadzonych na zlecenie Europ Assistance Polska wynika, że 59 proc. podróżujących Polaków wykupuje ubezpieczenie na wyjazd, a 10 proc. ma je w ramach innych produktów finansowych. Natomiast co trzeci polski turysta nie ubezpiecza się, choć polisa kosztuje kilka złotych za dzień.
– Polacy są coraz bardziej świadomi zagrożeń, z jakimi mogą się spotkać podczas wyjazdu. I ta wiedza pozwala im wybierać ubezpieczenia, które nie tylko gwarantują pokrycie wydatków poniesionych na leczenie, ale przede wszystkim zapewniają pomoc na miejscu – twierdzi Urszula Szwarc, zastępca dyrektora handlowego w Europ Assistance Polska.
Ciągle jednak zdarzają się sytuacje, gdy klient, chcąc zaoszczędzić, kupił polisę niezapewniającą właściwej ochrony. Dzieje się tak, gdy na przykład decydujemy się na zbyt niską sumę ubezpieczenia. Albo zawieramy umowę wyłączającą z ochrony choroby przewlekłe.
Jak wybrać polisę
Gdy kupujemy wyjazd zorganizowany, mamy zapewnioną polisę w ramach ceny. Ale zakres takiego ubezpieczenia jest najczęściej podstawowy, a suma niewysoka. Może się to okazać niewystarczające w razie poważniejszej choroby czy wypadku.
Zanim kupimy polisę turystyczną powinniśmy sprawdzić, na jakim obszarze mamy ochronę i od którego momentu ona się zaczyna: czy już od wyjścia z domu, czy na przykład dopiero od przekroczenia granicy....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta