W miastach coraz mniej szamb
Ekologia | Na Śląsku czy w Małopolsce rośnie sieć sanitarna, dzięki temu coraz więcej domów będzie do niej podłączonych..
To pozwoli na likwidację często nieszczelnych szamb, z których ścieki dostają się do gleby – tłumaczą przedstawiciele miejskich wodociągów. Inwestycje te nie byłyby możliwe bez unijnego wsparcia z Funduszu Spójności.
Wodociągi Krakowskie od wielu lat realizują wiele inwestycji w zakresie gospodarki wodno-ściekowej, których celem jest podnoszenie jakości życia mieszkańców oraz zapewnienie ciągłej i niezawodnej dostawy wody o odpowiedniej jakości i ciśnieniu, odprowadzania i oczyszczania ścieków, poszerzenia obszaru obsługiwanego w zakresie dostawy wody i odbioru ścieków, usprawnienia funkcjonowania posiadanej infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej. – Jednocześnie zależy nam na ochronie środowiska, eliminowaniu szkodliwego oddziaływania na nie, m.in. poprzez poprawę parametrów jakościowych oczyszczonych ścieków oraz zagospodarowanie bądź utylizację zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie normami prawnymi osadów ściekowych – tłumaczą przedstawiciele firmy.
W tym roku Wodociągi Krakowskie na inwestycje przeznaczą ponad 191 mln zł. Pieniądze są przeznaczana na modernizację sieci wodociągowej i jej obiektów, zakłady uzdatniania wody, sieć kanalizacyjną, zakłady...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta