Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Odzyskać niezależność

20 grudnia 2014 | Plus Minus | Jędrzej Bielecki
Kampania prezydencka 2012 roku. Louis Aliot podczas wiecu w Perpignan na południu Francji
autor zdjęcia: Raymond Roig
źródło: AFP
Kampania prezydencka 2012 roku. Louis Aliot podczas wiecu w Perpignan na południu Francji
 Ludzie przestali wierzyć w groźbę faszyzmu we Francji, obraz Frontu Narodowego i Marine Le Pen bardzo się wzmocnił.
autor zdjęcia: Bertrand Langlois
źródło: AFP
Ludzie przestali wierzyć w groźbę faszyzmu we Francji, obraz Frontu Narodowego i Marine Le Pen bardzo się wzmocnił.

Chcemy powrócić do Europy suwerennych państw, domagamy się wyjścia Francji z sojuszu atlantyckiego – mówi Louis Aliot, wiceprezes Frontu Narodowego, a prywatnie partner życiowy Marine Le Pen.

Jeśli wierzyć sondażom, liderka Frontu Narodowego Marine Le Pen za dwa lata będzie prowadzić po pierwszej turze wyborów prezydenckich, a zależnie od tego, z kim się zmierzy w turze drugiej, może nawet zostać nowym prezydentem Francji. Jaka będzie wtedy jej pierwsza decyzja?

Renegocjacje z naszymi europejskimi partnerami warunków członkostwa Francji w Unii. Chcemy wspólnie z przywódcami pozostałych krajów Europy usiąść za stołem i opracować zupełnie nowy sposób działania Wspólnoty, którą dziś opanowały skleroza i bezruch.

Chcecie wyprowadzić Francję z Unii, jak to postuluje w przypadku Wielkiej Brytanii Partia Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP)?

Jesteśmy o wiele mniej radykalni od UKIP. Im jest zresztą łatwiej, bo Wielka Brytania i tak jest  już jedną nogą poza Unią: nie ma euro, utrzymała kontrolę swoich granic. My chcemy jedynie powrócić do Europy suwerennych państw, które współpracują przy takich projektach, jak Airbus czy Ariane, bo to akurat działa. Nie zgodzimy się natomiast, aby Komisja Europejska dłużej narzucała nam normy, których nie chcemy. Po co są limity połowu ryb, ograniczenia w hodowli bydła czy trzody? System powinien być taki, że francuscy rolnicy sprzedają wieprzowinę we Francji i dopiero kiedy trochę jej zostanie – za granicę. To jest dopiero...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10022

Wydanie: 10022

Zamów abonament