Jak przedsiębiorca może wysyłać niektóre leki zamówione w sieci
SPRZEDAŻ | Wszystkie strony internetowe umożliwiające zamawianie niektórych farmaceutyków muszą zawierać kilka koniecznych danych. Te, które ich nie mają, należy zmodyfikować.
Nie wystarczy prowadzić tradycyjną aptekę czy punkt apteczny, aby wysyłkowo sprzedawać leki. Konieczny jest wpis takiej działalności do odpowiedniego rejestru i zapewnienie odpowiedniego lokalu, w którym przygotowywane są do wysyłki produkty lecznicze.
Od 4 maja obowiązuje nowe rozporządzenie ministra zdrowia z 26 marca 2015 r. w sprawie wysyłkowej sprzedaży produktów leczniczych (DzU z 2015, poz.481). Jak wynika m.in. z nowych przepisów, na stronie internetowej, na której produkty lecznicze są oferowane do sprzedaży wysyłkowej, zamieszczony musi być odnośnik do posiadanego zezwolenia na prowadzenie placówki, w formacie PDF, oraz dane umożliwiające kontakt z inspektoratem farmaceutycznym i odpowiednie logo.
Osoby odpowiedzialne za prawidłową realizację sprzedaży wysyłkowej muszą zadbać o to, by przesyłka została przygotowana i transportowana w sposób, który zapewni, że do obrotu nie zostaną wprowadzone sfałszowane produkty lecznicze.
Nie tylko na miejscu
Tradycyjna sprzedaż detaliczna produktów leczniczych prowadzona może być nie tylko w aptekach. Poza nimi handlować produktami leczniczymi mogą również punkty apteczne. Poza aptekami i punktami aptecznymi sprzedawać leki wydawane bez przepisu lekarza mogą także sklepy :
- zielarsko-medyczne,
- specjalistyczne zaopatrzenia medycznego,
-...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta