Zdrowe biuro dla freelancera
Sporo wysiłku i pieniędzy może kosztować wolnego strzelca i zdalnego pracownika ergonomiczne miejsce pracy.
Anita Błaszczak
Chociaż na razie tylko ok. 5–7 proc. pracowników w krajach Unii Europejskiej pracuje całkowicie lub częściowo zdalnie, rynkowe prognozy zakładają szybki wzrost ich liczby. Sprzyja temu powiększająca się grupa wolnych strzelców (z angielska freelancerów) i otwartość pracodawców, którzy coraz częściej umożliwiają pracę poza biurem.
Ułatwiają ją nowe technologie, coraz lepsze warunki mieszkaniowe oraz oferta biur coworkingowych, wynajmujących na dni albo nawet na godziny stanowisko czy pokój do pracy (za ok. 500 zł netto miesięcznie). Rosnąca liczba i konkurencja tych biur sprawia, że coraz częściej klienci mogą tam liczyć na sprzyjające zdrowej pracy rozwiązania. – Mamy nawet fotele do masażu i do relaksu – podkreśla Olga Wójcik z sieci akceleratorów biznesu Business Link, która ma swoje biura w dziesięciu miastach Polski.
Ergonomia w domu
W filmach i w reklamach freelancerzy pracują często na laptopach ustawionych na zwykłym stole. – W taki sposób można przeglądać e-maile i wykonywać jakieś krótkie, dorywcze prace...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta