Mniej długów, więcej kłopotów
Samorządowa służba zdrowia
Mniej długów, więcej kłopotów
Sytuacja samorządowej służby zdrowia nadal nie jest klarowna. Związek Miast Polskich i Liga Krajowa obawiają się, że przepis ustawy o powszechnych ubezpieczeniach zdrowotnych, który gwarantuje gminom utrzymanie dotychczasowych wpływów po powstaniu kas chorych, jest niewystarczający. Samorządowcy nie mają najlepszych doświadczeń związanych z ustawowymi przepisami dotyczącymi ochrony zdrowia.
Samorządy 46 wielkich miast miały otrzymać placówki służby zdrowia bez długów. Przejmowały prowadzenie tych placówek, na mocy ustawy o wielkich miastach, jako zadania własne. Wierzytelności, zamiast być spłacone przez budżet państwa na początku 1996 r. , były spłacane pod koniec ubiegłego roku lub oddłużenie trwa do chwili obecnej.
Długi nowe i sprzed lat
Przejęte przez samorząd szczeciński placówki miały na początku tego roku zadłużenie równe milionowi 300 tysiącom złotych. Do czasu, nim wierzyciele otrzymali należności, kwota urosła do 2 milionów. We Wrocławiu oddłużono zoz-y, które przejęło miasto,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta