Dobre wzorce
Lubelscy przedsiębiorcy przekonują się do współpracy ze środowiskiem akademickim.
Zawiązana w czerwcu w Lublinie spółka Innowacyjne Technologie ma w swojej strukturze udziałowców ze sfery nauki i biznesu, pośrednio samorządu. Jej udziałowcami zostali: miejski przewoźnik MPK Lublin, firmy Ursus i Xdisc oraz dwie uczelnie: Politechnika Lubelska i Katolicki Uniwersytet Lubelski. Celem spółki jest m.in. prowadzenie działalności badawczo- rozwojowej, uzyskanie wsparcia dla realizacji projektów o charakterze innowacyjnym, czy testowanie i wprowadzanie nowych rozwiązań technicznych.
- W przypadku MPK Lublin oraz spółki Ursus silną podstawę stanowi niezbędna infrastruktura techniczna, zdolności organizacyjne oraz kadra o kwalifikacjach umożliwiających późniejszą skuteczną realizację projektów. Z kolei Politechnika Lubelska i KUL to wysoko wykwalifikowana kadra naukowa, bogata w doświadczenie w zakresie realizacji projektów badawczych - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.
Zaznacza, że w nowej perspektywie finansowej UE na lata 2014-2020 do dyspozycji będzie jeden z największych w historii program ramowy na rzecz badań naukowych i innowacji Horyzont 2020, którego budżet wynosi 80 mld euro. Spółka szukać też będzie środków w Programie Operacyjnym Inteligentny Rozwój oraz...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta