Nadleśniczy wie o każdym mieszkaniu w lesie
nieruchomoŚci | Notariusze pytają nadleśniczych, czy chcą skorzystać z prawa pierwokupu działki z blokiem i niewielkim lasem, choć nie muszą.
Kupujący mieszkania od deweloperów zlokalizowane na działkach z małym kawałkiem lasu muszą uzbroić się w cierpliwość. Mimo że blok nie stoi na typowym terenie leśnym, to i tak po zawarciu wstępnej umowy, deweloperzy i notariusze pytają nadleśniczych, czy nie chcą skorzystać z prawa pierwokupu. Od starosty zaś domagają się zaświadczenia, że w stosunku do działki nie została wydana decyzja o jej zalesieniu. Dlaczego? Wszystko przez obowiązujące od 30 kwietnia br. ograniczenia w obrocie gruntami leśnymi. Przy ich sprzedaży prawo pierwokupu mają Lasy Państwowe, ale przepisy nie określają ściśle, co jest takim gruntem, a co nie.
Biurokracja z ostrożności
– Bez tej biurokracji transakcja nabycia mieszkania może zostać w przyszłości unieważniona – uważa Konrad Płochocki, dyrektor Polskiego Związku Firm...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta