Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pogoda dla bogaczy?

14 grudnia 1993 | Ekonomia | PW

Co dalej z ograniczeniami przy otwarciu rachunku inwestycyjnego

Pogoda dla bogaczy?

Zmorą wielu klientów biur maklerskich są ograniczenia, jakie wprowadzają one przy otwieraniu rachunku inwestycyjnego. Podstawowym argumentem uzasadniającym tego typu dzialalność jest. .. zapewnienie klientom wysokiego standardu usług. Ostatnio Komisja Papierów Wartościowych wystąpiła do domów maklerskich zrzeszonych w konsorcjum przygotowującym sprzedaż akcji Rafako, aby znieśli wszelkie ograniczenia. Jak dowiedzieliśmy się w KPW, biura odniosły się do tego postulatu. .. ze zrozumieniem.

Pierwsze ograniczenia i limity pojawiły się w sierpniu br. , kiedy wskutek długotrwałej hossy na giełdzie gwałtownie zwiększyła się liczba graczy giełdowych. Nie wszędzie przyjmowano nowych klientów albo wprowadzono dolne limity nowych zleceń. Wielu drobnych ciułaczy pozbawiono możliwości ulokowania oszczędności w akcjach. KPW...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 140

Spis treści
Zamów abonament