Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sposób na ochronę słabszego

14 grudnia 1993 | Prawo | ŻS

Nagroda im. Leona Petrażyckiego

Sposób na ochronę słabszego

Doroczne nagrody Polskiej Akademii Nauk zostaną wręczone 29 bm. Nagrodę Wydziału Nauk Społecznych im. Leona Petrażyckiego odbierze dr Anna Jędrzejewska za pracę "Koncepcja oświadczenia woli w prawie cywilnym". Jest to szerokie studium naukowe o niemałej doniosłości praktycznej.

-- Ta praca ma zasadnicze znaczenie dla rozumienia obowiązującego w Polsce systemu prawnego, wykazuje przy tym ogromną aktualność w związku z rozwojem obrotu mieszanego (z udziałem profesjonalisty) , co w warunkach rozwijającej się gospodarki rynkowej zasługuje na szczególną uwagę -- stwierdził uzasadnając wniosek o nagrodzenie prof. Andrzej Wasilkowski.

Zasadę pacta sunt servanda uważa się za niepodważalne założenie współczesnych systemów prawnych, ciągle więc przyciąga uwagę kwestia wyznaczania granic działań, które mogą spowodować skuteczne zobowiązanie się -- pisze...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 140

Spis treści
Zamów abonament