Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Szwajcarski duch

14 grudnia 1993 | Styl życia | EK

Szwajcarski duch

Rozmowa z Marią Ciompałą, dyrektorem La Boutique Suisse w Warszawie

Jak to się stało, że zainteresowała się pani tak nietypową dla kobiety branżą? Sama szukała pani kontaktu ze szwajcarskimi firmami, których zegarki oferuje La Boutique Suisse czy one panią znalazły?

To był albo przypadek, albo naturalna kolej rzeczy. Po studiach zaczęłam pracować w centrali Pewexu i po siedmiu latach przeniosłam się do prywatnej firmy, której specjalnością były japońskie zegarki. I gdzieś nasze drogi skrzyżowały się. Nie byłam wprawdzie fachowcem w tej dziedzinie, ale wszystkiego można się nauczyć. A wcześniejszy kontakt sprawił, że nie było to zbyt trudne. Zresztą cały czas się uczę, doszkalam, czytam fachową literaturę. W Polsce niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak duża jest to branża. Jak ciekawa jest jej historia i dzień dzisiejszy.

Warszawiacy mieli okazję przekonać się o tym odwiedzając zorganizowaną przez La Boutique Suisse wystawę zegarków Vacheron & Constantin, jednej z najstarszych firm zegarmistrzowskich na świecie. Jej wyroby określa się jako arcydzieła sztuki zegarmistrzowskiej.

A zobaczyć je można niezwykle rzadko. Może dlatego cieszyła się tak dużym zainteresowaniem. Vacheron & Constantin jest jedną z kilkunastu firm, których zegarki oferujemy w naszym sklepie, taki jest bowiem profil...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 140

Spis treści
Zamów abonament