Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

14 grudnia 1993 | Kraj | AF

Informacje

Polityka społeczna przy prezydencie

Przygotowaniu stanowiska w sprawie sposobu przeciwdziałania bezrobociu oraz propozycji reformy systemu emerytalno-rentowego, dostosowującej go do wymogów gospodarki rynkowej były poświęcone obrady Rady ds. Polityki Społecznej przy Prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej. Podstawowe tezy przygotowywanego przez Radę programu walki z bezrobociem to ulgi inwestycyjne dla tworzących nowe miejsca pracy, ulgi podatkowe dla pracodawców finansujących szkolenia pracowników, polityka antyimportowa i promocja polskich towarów. Zdaniem członków Rady, Zakład Ubezpieczeń Społecznych powinien się usamodzielnić. Jeden z jej członków profesor Wojciech Topiński zaproponował podział Funduszu Ubezpieczeń Społecznych na 3 części: emerytury i renty, zasiłki chorobowe oraz świadczenia z tytułu wypadków przy pracy. (PAP)

Strąk: nie będzie gwałtownych ruchów

-- Nie będziemy wykonywali ruchów nerwowych i gwałtownych. Z taką zasadą i programem przyszliśmy do rządu -- powiedział szef URM Michał Strąk uczestniczący wczoraj w posiedzeniu Rady Krajowej Szkoły Administracji Publicznej. Stwierdził, że swój stosunek do KSAP (szkoły kształcącej wyższych urzędników państwowych) uzależni...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 140

Spis treści
Zamów abonament