Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

14 grudnia 1993 | Gazeta | SP

Informacje

NR 291 (3635) 14 grudnia 1993

KULTURA

Nacjonaliści przed "Wyborem Rosji" i komunistami

Żyrinowski triumfuje

W politycznym oświadczeniu prezydent Borys Jelcyn podsumował wyniki referendum i wyborów. Jak stwierdził, w Rosji po raz pierwszy przebiegały one w warunkach rzeczywistego pluralizmu i swobód demokratycznych. Dokonany wybór -- powiedział -- określi kierunki rozwoju państwa w dłuższej perspektywie. Jelcyn podkreślił także, iż nowa konstytucja, za którą głosowali Rosjanie, stwarza nadzieję na odrodzenie Wielkiej i Silnej Rosji. "Jako prezydent obiecuję, że zrobię wszystko, aby zagwarantować nieodwracalność demokratycznych procesów" -- ostrzegł Borys Jelcyn. W swoim oświadczeniu ani słowem nie wspomniał natomiast o wynikach wyborów do parlamentu.

W tym samym dniu, prezentując pierwsze wyniki referendum i wyborów, Nikołaj Riabow, jako szef Centralnej Komisji Wyborczej, podkreślił, iż Rosjanie, głosując za konstytucją, ponownie obdarzyli prezydenta Jelcyna kredytem zaufania i w tej sytuacji przyspieszone wybory prezydenckie są zbyteczne.

Rosja tymczasem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 140

Spis treści
Zamów abonament