Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mało dali, dużo obiecali

14 grudnia 1993 | Ekonomia | AK DW

Inwestycje w polską motoryzację

Mało dali, dużo obiecali

280, 4 mln USD zainwestowały lub w najbliższym czasie zainwestują w Polsce firmy motoryzacyjne lub związane z motoryzacją. Stanowi to 10, 6 proc. całkowitych inwestycji w Polsce. Znacznie więcej zobowiązały się zainwestować -- 2614 mln USD -- stanowi to 45, 7 proc. zobowiązań inwestycyjnych w naszym kraju.

Samochody produkują, montują lub będzie montować i produkować jednak tylko pięć firm -- Fiat w FSM, Peugeot w FSC w Lublinie, Mercedes Benz, Volkswagen w Antoninku, Volvo w Lublinie i General Motors w FSO. Pozostałe firmy i koncerny zainwestowały w produkcję części samochodowych i produkcję związaną pośrednio z motoryzacją. Podczas podpisywania umów podkreślano, że np. inwestycja Fiata i zapowiedź inwestowania przez inne koncerny była dla nich jedną z motywacji do podjęcia decyzji o ulokowaniu kapitału w Polsce -- np. Pilkington (również szyby samochodowe) Lucchini (blachy -- także dla motoryzacji) , Ford -- tapicerka, Volkswagen Bordnetze (kable i przewody dla przemysłu motoryzacyjnego) .

-- Największym inwestorem w przemyśle...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 140

Spis treści
Zamów abonament