Kiedy opłaca się zainwestować pieniądze w firmę medyczną
Prowadzenie firmy medycznej wiąże się z ponoszeniem wysokich nakładów przeznaczanych zarówno na zatrudnienie specjalistów, jak i wyposażenie oraz bieżące działanie. Planując rozpoczęcie działalności NZOZ, przedsiębiorca ponosi wydatki na samym początku, aby móc zaoferować swoim przyszłym pacjentom jak najszerszą gamę usług.
Istotnym wydatkiem jest również nabycie lub wynajem lokalu, w którym jest prowadzona działalność medyczna. Biorąc pod uwagę kosztowność wyposażenia nowoczesnego gabinetu lekarskiego, przygotowanie placówki ochrony zdrowia, spełniającej wysokie standardy, może pochłonąć nawet kilka milionów złotych. Zwrot z poczynionych inwestycji jest prawdopodobny wówczas, gdy pacjenci, którzy zdecydują się odwiedzić nowo działającą placówkę, ulegną wrażeniu czystego, przestronnego i przyjaznego miejsca, gdzie oprócz profesjonalnej opieki lekarskiej czy wysokiego poziomu obsługi, mogą liczyć na estetyczną poczekalnię czy automat biletowy zamiast stania w kolejce.
Pierwszy kontakt pacjenta z placówką ma kluczowe znaczenie dla oceny jej atrakcyjności, w związku z czym przeprowadzenie wszelkich inwestycji jeszcze przed otwarciem placówki wpływa na postrzeganie firmy i ułatwia jej pokonanie konkurentów rynkowych. Uwzględniając korzyści wynikające z udostępnienia placówki spełniającej wszystkie potrzeby pacjentów, inwestycje już w początkowej fazie są jak najbardziej uzasadnione.
W oparciu o środki własne
Nieodłącznym pytaniem pojawiającym się w przypadku inwestycji jest kwestia źródła finansowania. Przedsiębiorca decydujący się na ponoszenie wydatków ze środków własnych nie naraża się na roszczenia ze...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta