Chcemy czytać o zbrodniach
Od niedawna króluje u nas nowy typ bestsellera. To pozycje policyjno-mafijne oparte na faktach i autentycznych wspomnieniach.
Rzadko się zdarza, by filmowiec, twórca kinowych hitów miał jednocześnie na koncie książkowe bestsellery. Patryk Vega przyciągnął do kin na swoje „Niebezpieczne kobiety" prawie 2,5 miliona widzów, a jego książka o tym samym tytule od jesieni pozostaje księgarskim przebojem. Nie był to debiut pisarski Vegi. Wcześniej wydał dwa tomy rozmów z policjantami („Złe psy"), a także z pracownikiem tajnych służb („Służby specjalne"). W 2015 r. Vega sprzedał łącznie 120 tysięcy egzemplarzy, co umieściło go w pierwszej dziesiątce najchętniej kupowanych polskich autorów. Co ciekawe, listę sprzedaży zdominowali twórcy książek policyjno-kryminalnych. Potwierdza to istnienie ogromnego rynku na tego typu wydawnictwa. Bo czytelnikom już nie wystarczają wymyślone kryminały, tylko szukają prawdziwych historii.
Zbrodnie przeszłości
Dowodzi tego m.in. zainteresowanie książkami z serii „Na F/Aktach" wydawnictwa Od deski do deski, które zaprosiło cenionych prozaików do napisania powieści opartych na prawdziwych zbrodniach. Spośród nich sukces odniosła „Inna dusza" Łukasza Orbitowskiego o młodocianym mordercy z lat 90. Już w lutym ukaże się...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta