Informacje
Informacje
Listy przedostatnie
Publikowanie korespondencji osobistej w okresie, kiedy wiele osób, będących jej przedmiotem, lub też ich bliskich, współpracowników i przyjaciół żyje, musi budzić co najmniej sprzeciw. Szczególnie gdy dotyczy to osób znanych i zasłużonych, a uczestnicy korespondencji nie szczędzą opinii i ocen subiektywnych, często nie przemyślanych i motywowanych chwilowymi emocjami. Tak się stało np. wydanych ostatnio pamiętnikach Stefana Kisielewskiego, które jednakże pisane były z zamysłem publikowania.
Nieco inaczej jest z upowszechnianiem korespondencji, w której uczestniczące (najczęściej dwie) osoby powierzają tylko sobie, nie zawsze odpowiedzialne, oceny i opinie.
W dodatku do Waszego poczytnego dodatku "Plus Minus" (nr 49, "Rzeczpospolita" nr 285 z 7--8 grudnia 1996 r. ) ukazał się pierwszy odcinek "Listów przedostatnich" Stanisława Cata-Mackiewicza, w którym pojawia się kilkakrotnie nazwisko prof. Jerzego...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta