Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak być suwerenem

15 marca 1997 | Plus Minus | SB

Bliżej Konstytucji(5)

Jak być suwerenem

Dziś znów temat o zasadniczym znaczeniu -- temat źródeł suwerenności i sposobu jej wykonywania. W naszej dyskusji biorą udział socjolog prawa prof. Anna Turska, historyk konstytucjonalizmu prof. Andrzej Ajnenkiel, prawnicy konstytucjonaliści prof. Michał Pietrzak, prof. Piotr Winczorek, prof. Mirosław Wyrzykowski oraz Stefan Bratkowski, który zapis dyskusji przygotował do druku. Audycję I Programu Polskiego Radia, z którym "Rzeczpospolita" prowadzi wspólnie ten cykl dyskusyjny, opracowała Szczęsna Milli. Jej audycji mogą nasi Czytelnicy posłuchać dzisiaj, czyli w sobotę 15 marca o godz. 10. 30.

SZCZĘSNA MILLI: Zaprosiłam dzisiaj dla urozmaicenia naszych dyskusji -- kolegę Artura Moczarskiego, studenta Uniwersytetu Warszawskiego, który chciałby państwu zadać parę pytań. Prosimy, panie Arturze.

ARTUR MOCZARSKI, STUDENTUW: S_ m_ a_ l_ l_ C_ a_ p_ sFrekwencja w wyborach spada, i to nie tylko w Polsce, w niektórych krajach wręcz zmusza się ludzi do udziału w wyborach. Czy to nie oznacza, że pojęcie "suwerenności" staje się ważne tylko dla wąskiego grona specjalistów?

ANDRZEJ AJNENKIEL: W krajach ustabilizowanej demokracji istnieje coś, co można nazwać pewnym zmęczeniem udziałem w procedurach, które, jak się może wydawać,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1022

Spis treści

Moje Pieniądze

Zamów abonament