Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wartości i spontaniczność

04 lutego 2017 | Plus Minus | Irena Lasota

Tydzień temu pisałam o swoich podejrzeniach, że Rosji Putina zależy na wywołaniu chaosu na tak zwanym Zachodzie, a zwłaszcza w jego sojuszniczych strukturach.

Teraz obserwujemy chaos w USA, ale najprawdopodobniej jest to chaos niezamierzony. W amerykańskiej tradycji nowy prezydent ma zazwyczaj 100 dni, zanim zostanie oceniony. Tym razem jednak – zupełnie jak w Polsce jesienią 2015 roku po wygranych wyborach PiS – ataki na prezydenta Trumpa zaczęły się, zanim jeszcze zdążył złożył przysięgę. Ciekawe są więc niektóre podobieństwa i różnice między Polską i USA.

Otóż w Polsce hasło do delegitymizowania PiS rzuciła najpierw „Gazeta Wyborcza". Niedługo potem powstał KOD, który stanowi nie tylko zaplecze, ale i trampolinę do popularności dla różnych polityków, którzy nie mogliby przetrwać bez KOD, tak jak i KOD nie mógłby istnieć, gdyby nie jako tako znane nazwiska firmujące go. Uważam, że jest to bardziej ruch polityczny. Uderza mnie w KOD sztuczna spontaniczność,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10667

Wydanie: 10667

Zamów abonament