Niejasna przyszłość PPE
Po reformie emerytalnej pracodawcy będą tworzyć zarówno obowiązkowe pracownicze plany kapitałowe, jak i dobrowolne pracownicze programy emerytalne.
Regina Skibińska
Po wprowadzeniu Programu Budowy Kapitału nadal będzie można tworzyć pracownicze programy emerytalne (PPE) – zapowiada Ministerstwo Rozwoju.
Pracodawcy, którzy przymierzają się do założenia PPE, znajdują się jednak w zawieszeniu, gdyż ciągle nie ma projektu ustawy wprowadzającej pracownicze plany kapitałowe (PPK). Dopóki nie pojawią się konkretne propozycje, nie są w stanie oszacować, które rozwiązanie jest dla nich bardziej opłacalne.
PPE albo PPK
PPK to będzie dobrowolna forma oszczędzania dla pracownika. Pracodawca będzie miał obowiązek założyć PPK i przedstawić ofertę pracownikowi, który podejmie decyzję o pozostaniu lub odstąpieniu od uczestnictwa w systemie. Wdrażanie systemu będzie rozłożone w czasie i w pierwszej kolejności obejmie on największe przedsiębiorstwa.
Tymczasem...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta