Będzie luksus, ale nie tylko
Warszawska baza noclegowa powiększy się w ciągu dwóch lat przynajmniej o 12 znaczących obiektów. W każdym z nich będzie można urządzić konferencję.
Do eksploatacji ponownie zostanie oddany prestiżowy Hotel Europejski. Obiekt należy do sieci Raffles, tej samej, która posiada np. najsłynniejszy kolonialny hotel w Singapurze, gdzie Joseph Conrad pisał „Lorda Jima". W warszawskiej wersji Raffles będą 103 apartamenty, spa, sale konferencyjne, luksusowe sklepy, restauracje i biura. Bryła budynku została zachowana, inwestor jedynie zdecydował się na szklaną nadbudowę na dachu. Budynek należy do spółki Hesa, a Julien Barbotin-Larrieu, członek jej zarządu, zapewnia, że założeniem właścicieli obiektu było przywrócenie pierwotnej roli: prestiżowego miejsca spotkań dla biznesu i przedstawicieli kultury, ale przede wszystkim warszawiaków. Dla przypomnienia: Hotel Europejski był budowany przez ponad 20 lat (1855–1878) według projektu Włocha Leandro Marconiego i jego syna Henryka Marconiego. Ani jeden, ani drugi nie doczekał zakończenia realizacji tego projektu.
Kolejny kultowy obiekt to warszawski Prudential, który przejęła rodzina Likusów, co oznacza, że stolicy przybędzie obiekt naprawdę najwyższej klasy. Likusowie mają już w Polsce pięć prestiżowych hoteli – w Krakowie Stary, Copernicus i Pod Różą, kultowy łódzki Grand oraz wrocławski Monopol.
Wyjątkowymi miejscami do spędzenia czasu w...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta