Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przybywa nadużyć w firmach

26 kwietnia 2017 | Prawo | Agata Łukaszewicz
Marcin Klimczak: przedsiębiorcy coraz więcej tracą na nieuczciwości swoich pracowników.
źródło: materiały prasowe
Marcin Klimczak: przedsiębiorcy coraz więcej tracą na nieuczciwości swoich pracowników.

Statystyczny złodziej to 40-letni mężczyzna na kierowniczym stanowisku – mówi partner w PwC.

W czwartek 20 kwietnia w Hotelu Bellotto w Warszawie „Rzeczpospolita" uroczyście ogłosiła wyniki 15. edycji Rankingu kancelarii prawniczych. Uczestniczyło w nim 297 kancelarii (rok temu 296). Od dwóch lat w klasyfikacji jakościowej naszego rankingu obecne jest prawo karne dla biznesu. Specjalistów w tej dziedzinie przybywa. Nie narzekają na brak pracy. Jednym z nich jest Marcin Klimczak.

Rz: Polscy przedsiębiorcy tracą naprawdę duże pieniądze przez nadużycia podwładnych: od 400 tys. zł do nawet 20 mln zł. To dlatego kancelarie rozwijają zespoły zajmujące się sprawami przestępstw białych kołnierzyków?

Marcin Klimczak, partner w PwC: Firmy muszą sobie jakoś radzić. Kiedy podejrzewają, że mają do czynienia np. z nieuczciwym pracownikiem, nie mogą przymykać oczu, bo na tym tracą. Zespół, którym dziś kieruję w Polsce, działa od ponad 12 lat. Od dłuższego czasu współpracujemy z kancelariami prawnymi.

Te są zainteresowane usługami śledczymi?

Tak, coraz bardziej. Od 4,5 roku obserwuję ten rynek. Kancelarie mocno w niego inwestują. Zatrudniają prawników-specjalistów, budują nawet całe zespoły. To odpowiedź na zapotrzebowanie rynku. Patrzę na to z perspektywy doradcy, a prawnicy dojrzeli już do tego, że przedsiębiorcy potrzebują kompleksowej opieki.

Nieuczciwość pracowników to...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10735

Wydanie: 10735

Spis treści
Zamów abonament