Wójt przegrał w sądzie i w referendum
Jednym z powodów odwołania ze stanowiska była dymisja dyrektora gminnego ośrodka kultury oraz sprawa wydawania gazety lokalnej.
Wójta nie uratowały apele o niebranie udziału w „awanturze referendalnej" ani powoływanie się na szkody dla wizerunku Gietrzwałdu, znanego miejsca objawień maryjnych i pielgrzymek do obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.
Po trzech latach od wybrania Marcina Sieczkowskiego w 2014 r. na funkcję wójta przestał ją pełnić 23 kwietnia w wyniku referendum. Od 11 maja władzę w gminie sprawuje Marcin Nojman, komisarz wyborczy, wyznaczony przez premier do czasu przedterminowych wyborów w lipcu.
Odwołanie dyrektora
W komentarzu do zarzutów zgłoszonych przez inicjatorów referendum odwołany wójt nie ukrywał, że dotyczyły one m.in. ostrego konfliktu społecznego w sprawie obsady stanowiska dyrektora szkoły podstawowej, braku reakcji na przejęcie przez osobę prywatną wydawanego w gminie od 26...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta