Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie dajmy zrobić z siebie idiotów

03 czerwca 2017 | Plus Minus | Michał Szułdrzyński

W ubiegłym tygodniu dwa największe lewicowo-liberalne tygodniki postanowiły zawstydzić Polaków w ich ciemnocie i wstecznictwie. Pretekstem do tego stała się żona prezydenta Francji, a konkretnie jej wiek.

Na jednej z okładek widzimy specjalnie postarzoną twarz pierwszej damy Francji z podpisem: „Żona prezydenta Francji naruszyła tabu. W Polsce spór o panią Macron wpisał się w polityczne podziały". Drugi z tygodników poszedł jeszcze dalej i na okładce przedstawił starszą kobietę w miłosnym uścisku z młodzieńcem wraz z retorycznym pytaniem: „Czy to was szokuje? W Polsce związki z dużo młodszymi mężczyznami to wielkie tabu. Często są udane, ale nawet wtedy partnerzy wolą je ukrywać".

Modernizatorzy zwąchali dobry temat, jest kolejny punkt, dzięki któremu można sobie w imię postępu pohejtować polskie społeczeństwo. Ciemnogrodzianie są...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10766

Wydanie: 10766

Zamów abonament