A jeżeli pieniądze dają szczęście
„Fajrant" to udana powieść o zakładaniu biznesu z perspektywy obecnych trzydziestolatków. Pełna ciepła, humoru i melancholii.
Wydawałoby się, że nie ma nic nudniejszego od uczciwego zarabiania pieniędzy. Trudno się dziwić, że „Wilk z Wolf Street" wygrywa dziś z „Buddenbrookami". Bo jak opowiedzieć o biznesplanie, kapitale początkowym, inkubatorach biznesu i ryzyku inwestycyjnym, nie wpadając przy tym w hermetyczny język handlu i podatków? Andrzej Muszyński udowadnia, że to możliwe. Jego „Fajrant" to najciekawsza w ostatnim czasie powieść o polskim kapitalizmie XXI w.
Muszyński próbował sił w różnych gatunkach prozatorskich. Na koncie ma dwa reportaże („Południe" i „Cyklon") oraz dwie książki portretujące prowincję: zbiór nowel „Miedza" i powieść „Podkrzywdzie". W „Fajrancie" również znajdziemy opis prowincjonalnego życia, ale stanowi on tylko punkt wyjścia dalszej opowieści.
Obserwujemy...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta