Potencjalna możliwość prywatnej jazdy nie wyklucza odliczenia
Podatnik powinien ustalić takie zasady korzystania z pojazdów samochodowych, które stwarzają okoliczności dla rzeczywistego ich używania jedynie do celów działalności gospodarczej.
Podatnik prowadzi działalność m.in. w zakresie najmu i dzierżawy nieruchomości, urządzeń technicznych oraz środków transportu. Obecnie przenosi zorganizowaną część przedsiębiorstwa na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością w formie aportu. Składają się na nią różne składniki majątkowe, w tym pojazdy samochodowe (osobowe). Auta były wynajmowane/wydzierżawione. Rejestracja podniesienia kapitału zakładowego w KRS nastąpiła 28 kwietnia 2016 r. Podatnik wskazał, że po informacji o skutecznym zarejestrowaniu aportu podjął m.in. następujące kroki: wypowiedział umowy najmu samochodów, zawarł nowe umowy (najmu, dzierżawy), auta zostały przerejestrowane na podstawie przepisów ustawy prawo o ruchu drogowym.
W celu ułatwienia działań w okresie przejściowym, w którym był przeprowadzany proces wnoszenia aportu, jego uczestnicy zawarli umowę o zarządzanie. Na jej podstawie wnioskodawca został upoważniony do pobierania pożytków ze wszystkich samochodów wchodzących w skład przedmiotu aportu. W jego przedsiębiorstwie, do momentu przerejestrowania pojazdów, prowadzona była ewidencja przebiegu, potwierdzająca ich...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta