Potencjał drzemie w „zbędnych” gruntach
Warto regularnie analizować portfel nieruchomości pod kątem restrukturyzacji.
Polskie Koleje Państwowe utworzyły spółkę Xcity Investment, by we współpracy z zawodowymi deweloperami zagospodarować część ogromnego portfela niewykorzystywanych do podstawowej działalności terenów – często położonych w niezwykle atrakcyjnych lokalizacjach, w centrach polskich miast. Specjalizujący się w budownictwie przemysłowym giełdowy Mostostal Zabrze sukcesywnie wyprzedaje działki na Śląsku, by poprawić płynność. Mennica Polska wyburzyła zakład produkcyjny i stary biurowiec na warszawskiej Woli, by postawić tu nowoczesne apartamentowce i szklaną biurową wieżę. Praktyczne przykłady wykorzystania posiadanych nieruchomości do wykreowania wartości czy podreperowania kondycji finansowej można mnożyć.
Dobre przygotowanie
„Restrukturyzacja portfeli nieruchomości" to najnowszy raport przygotowany przez firmę badawczą Cresa Polska – „Rzeczpospolita" prezentuje go jako pierwsza.
– Firmy mogą zdecydować się na restrukturyzację, gdy potrzebują gotówki na inne inwestycje, obniżyć koszty długoterminowe związane z najmem, potrzebują nowej przestrzeni w związku z ekspansją czy po prostu zauważają potencjał związany z innym niż dotychczas wykorzystaniem...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta