Równowaga podstawą rozwoju
Konkurs | „Twórcy przestrzeni" – dbałość o społeczeństwo i ekologię
Rzeczpospolita Polska strzeże niepodległości i nienaruszalności swojego terytorium, zapewnia wolności i prawa człowieka i obywatela oraz bezpieczeństwo obywateli, strzeże dziedzictwa narodowego oraz zapewnia ochronę środowiska, kierując się zasadą zrównoważonego rozwoju" – czytamy w artykule 5 Konstytucji RP. Czym jest zrównoważony rozwój? Problem w tym, że nie ma jednej wykładni. – Na pierwszy plan wybijają się dziś kwestie urbanistyczne, związane z rozwojem miast – mówi Jan Jakub Zombirt, associate director w firmie JLL, członek kapituły konkursu „Twórcy przestrzeni". – W tak pojmowanym rozwoju ważna jest równowaga między funkcjami miasta, w którym mieszkamy, pracujemy, żyjemy. Funkcje powinny się uzupełniać – podkreśla.
Wielofunkcyjność dla użytkowników
Jako wzorowy przykład wielofunkcyjnego miasta dyrektor Zombirt wskazuje HafenCity, powstającą dzielnicę Hamburga. Do 2025 roku na terenie dawnego portu powstanie dzielnica mieszkalna dla 12 tys. ludzi,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta