Jakie dalsze zmiany przyniesie nowa ustawa
Analiza przyszłości | Rozporządzenia wykonawcze, interwencja ustawodawcy Martyna Robakowska Dominik Wałkowski
Uchwalenie obszernej i kompleksowej ustawy zawsze wiąże się z koniecznością przyjęcia dodatkowych aktów prawnych oraz modyfikacji wielu istniejących regulacji. Mimo że nowe prawo wodne wprowadziło już wiele takich zmian, jeszcze liczne przepisy muszą zostać wprowadzone.
Pakiet rozporządzeń
Przede wszystkim konieczne będzie przyjęcie przewidzianych w ustawie rozporządzeń. Najważniejsze z nich zostały już wydane: dotyczące stawek opłat za usługi wodne oraz określające statut Wód Polskich. Weszły one w życie 1 stycznia 2018 r. Projekty większości rozporządzeń zostały przygotowane przy opracowywaniu projektu ustawy. W trakcie prac legislacyjnych wprowadzono jednak tak wiele zmian, że większość projektów aktów wykonawczych wymaga znaczących modyfikacji.
Nowe dokumenty planistyczne
Wejście w życie nowego prawa wodnego pociąga za sobą także konieczność przyjęcia nowych aktów planistycznych z zakresu gospodarki wodnej. Podobnie jak w przypadku rozporządzeń, część aktów wydanych na podstawie poprzedniej ustawy zachowała moc obowiązującą....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta