Italia mniej znana, a równie urokliwa
Włochy to drugi zagraniczny kierunek najchętniej wybierany przez polskich turystów. Po Rzymie, Toskanii i Sycylii Włosi proponują mniej znane kierunki.
Liczby nie kłamią, Polacy kochają Włochy. Według danych z 2016 r. to właśnie włoskie miasta i miasteczka wybieraliśmy najchętniej na miejsce wypoczynku, zaraz po polskich i niemieckich. Wielka Brytania i Chorwacja znalazły się dopiero na czwartej i piątej pozycji. – Narodowa Agencja Turystyki Włoskiej (ENIT), która w tym roku wróciła do Polski po trzech latach przerwy, chciałaby, żeby Włochy stały się pierwszym kierunkiem turystycznym Polaków – mówi Stefano Zedde z ENIT.
I proponuje zwiedzanie części centralnych: Umbrii, Marche i Abruzji. Regiony, o których głośno było ostatnio z powodu trzęsień ziemi, dają się poznać z zupełnie innej strony – jako szlak średniowiecznych grodów i miasteczek Borghi d'Italia.
– Latem Polacy wybierają zwykle najpopularniejsze włoskie miasta: Rzym, Wenecję i Mediolan, a zimą z lubością szusują na nartach w Livigno czy Madonna di Campiglio. Teraz chcemy ich zachęcić do zwiedzenia rejonów mniej popularnych, choć równie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta