Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ciągłe szkolenia są dziś nieodzowne

14 września 2018 | Studiuj u najlepszych

Wraz z postępem naukowo-technicznym rosną wymagania wobec pracowników. By im sprostać i utrzymać się na rynku pracy, muszą oni nieustannie podnosić swoje kwalifikacje i wciąż się rozwijać. Studia, kursy, studia podyplomowe czy bardziej zaawansowane programy jak MBA pozwolą pogłębić wiedzę lub zdobyć całkiem nowe umiejętności.

 

Z uwagi na koncepcję LLL (lifelong learning - kształcenie się przez całe życie) studia podyplomowe cieszą się obecnie dużą popularnością i wszystko wskazuje na to, że tak będzie również w przyszłości. Jest to związane z bardzo szybkim postępem technologicznym i cywilizacyjnym, koniecznością częstego przebranżowienia się w praktyce zawodowej oraz pojawianiem się różnych, coraz to nowszych rodzajów pracy - mówi doc. dr inż. Marek Sekieta, pełnomocnik rektora Politechniki Łódzkiej ds. kształcenia. Studia podyplomowe to forma kształcenia dla osób, które chcą poszerzać wiedzę w pewnym zakresie lub zmienić swój profil zawodowy. - Nie należy ich mylić z kursami i szkoleniami nastawionymi na wąskie pogłębianie kwalifikacji - dodaje Marek Sekieta.

Dla wytrwałych i wymagających

Dla menedżerów z doświadczeniem zawodowym, którzy marzą o karierze w biznesie, są także programy MBA. Dają najlepsze efekty wtedy, gdy są zaplanowane z myślą o drodze zawodowej lub wynikają z potrzeby rozwoju, która może się pojawić w określonym punkcie kariery. - Programy typu Executive MBA wymagają od kandydata zwykle co najmniej pięcioletniego doświadczenia na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Wydanie: 11154

Wydanie: 11154

Spis treści
Zamów abonament