Innowacyjne mikro firmy zyskają na programach akceleracji
Nowo powstałe przedsiębiorstwa, działające np. w obszarze biotechnologii, technologii w finansach, cyberbezpieczeństwa lub mikroelektroniki, otrzymają wsparcie doradcze i pomoc w nawiązaniu kontaktów z dużymi odbiorcami nowych technologii.
Zakończył się nabór wniosków dla projektów pt. „Programy akceleracyjne". Ich uruchomienie ma pomóc w stworzeniu odpowiedniego środowiska dla rozwoju powiązań pomiędzy nowymi, innowacyjnymi startupami, a średnimi i dużymi firmami, które mogłyby być potencjalnymi odbiorcami tworzonych i rozwijanych przez nie technologii i pomysłów biznesowych.
Chodzi o to, aby przyspieszyć rozwój obiecujących startupów poprzez zapewnienie im dostępu do kapitału na rozwój opracowywanych przez nie technologii oraz, co równie ważne, stworzenie im warunków do testowania tych rozwiązań w warunkach zbliżonych do rzeczywistości. Te warunki mają zapewnić duże firmy i korporacje włączane do programów akceleracyjnych. W ten sposób wszyscy mają zyskać.
Wspólne korzyści
Mikroprzedsiębiorstwa nie będą musiały tracić czasu i energii na próby samodzielnego docierania do decydentów w dużych firmach, te ostatnie otrzymają próbkę ciekawych i co istotne wyselekcjonowanych pomysłów na rozwój usług, produktów, procesów lub technologii. Firmy włączone do programu akceleracji będą bowiem sprawdzane przez organizatorów tych programów, czyli różnego rodzaju instytucje otoczenia biznesu, wsparcia innowacji i transferu technologii. Zostaną – przynajmniej w pewnym...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta