LTE-M, czyli sieć nowej generacji dla urządzeń i przedmiotów
Innowacje | Szybsze, bezpieczniejsze i energooszczędne są połączenia internetu rzeczy w testowanej już w Polsce nowej technologii transmisji danych. Spełnia ona część wymagań stawianych sieciom 5G. Materiał powstał we współpracy z Orange Polska
Operatorzy komórkowi zapewniają łączność maszynom używanym przez przemysł i administrację od wielu lat. Do tej pory wykorzystywali do tego celu elementy sieci 2G, która od około 20 lat służy do realizacji połączeń telefonii mobilnej i przekazu krótkich wiadomości tekstowych (SMS), a komunikację maszyn określano mianem M2M (ang. machine to machine).
Rozwój technologii mobilnej kolejnej generacji LTE (ang. Long Term Evolution) sprawił, że operatorzy mogą myśleć o następcy dla M2M – szeroko pojętym internecie rzeczy (ang. Internet of Things, IoT).
Przybywa masztów
Latem 2017 roku Orange Polska przeprowadził pierwsze testy dwóch bliźniaczych rozwiązań pozwalających budować IoT w oparciu o sieć LTE. Jednym z dwóch rozwiązań jest LTE-M. Pod koniec pierwszego półrocza br. Orange uruchomił testowo...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta