Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zjadanie orła

17 listopada 2018 | Plus Minus | Joanna Szczepkowska

Po marszu 11 listopada jest tyle tematów dla felietonisty, że trudno dokonać wyboru. Zaczęliśmy żyć w rzeczywistości tak poplątanej, że trudno te wątki rozwiązać. Tysiące Polaków wzięły udział w marszu odwołanym, ale oficjalnym, na czele z prezydentem, który zapowiedział swoją nieobecność. Marsz niby jeden, ale tak naprawdę dwa. Zabronione flagi i okrzyki chronione przez tych, którzy ich zabronili.

Mój obiektywny obraz z pewnością wielu uzna za tendencyjny, choć nie bardzo wiadomo, czemu ta tendencja miałaby służyć. Marsz wyglądał trochę tak jak piękny i dumny wąż, który nie ma pojęcia, że jego ogon płonie. Dla mnie jednak największym zaskoczeniem było to, że jeszcze mnie coś zaskoczyć może. A zaskoczyło. Szef Rady Europejskiej nie został wymieniony przez prezydenta witającego gości.

Żyjemy w czasach, gdzie z każdej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11208

Wydanie: 11208

Zamów abonament