Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Marsz kominiarzy

17 listopada 2018 | Plus Minus | Robert Górski&Mariusz Cieślik

Hit obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości? „Bolszewika goń, goń, goń".

W Warszawie odbył się Marsz Niepodległości. Wbrew obawom obeszło się bez ofiar. Z wyjątkiem jednej spalonej flagi Unii Europejskiej. Ale, jak wiadomo, jedna spalona jaskółka wiosny nie czyni.

Swoją drogą apokaliptyczne wieści o najeździe faszystów sprowokowały normalnych ludzi, żeby wyjść na ulice i zamanifestować swój patriotyzm. Bardzo nas to cieszy. Za rok proponujemy organizację dwóch równoległych marszów. Marszu Niepodległości dla wszystkich i Marszu Kominiarzy dla tych w kominiarkach.

Zwieńczeniem Marszu Niepodległości było symboliczne wbicie łopaty w Ogrodzie Saskim przez prezydenta Dudę. Przy okazji, w ten właśnie sposób, zakopał swój pomysł referendum konstytucyjnego.

Ponieważ przy takich okazjach zawsze wypada coś zapowiedzieć, prezydent, wbijając łopatę, zapowiedział odbudowę Pałacu Saskiego. Najlepiej gdyby pałac odbudowali ci, którzy go zburzyli. Skoro już nie chcą wypłacić...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11208

Wydanie: 11208

Zamów abonament