Prawnicy w regionach bez kompleksów
W stolicy wyższe niż u nas są tylko stawki wynagrodzeń. Kwalifikacjami i jakością obsługi nie odbiegamy od światowych standardów – mówią prawnicy z Wrocławia, Krakowa, Poznania, Gdańska, Katowic czy Łodzi.
Dostrzegły to już duże polskie spółki, a także inwestorzy z zagranicy – coraz częściej doceniają fakt, że specyfikę rynku, na którym chcą robić interesy, lepiej znają lokalni prawnicy.
Oczywiście największe firmy mogą obsłużyć tylko odpowiednio duże zespoły, w których nie brakuje specjalistów z wielu dziedzin. Ale i pozostałe mniejsze kancelarie mogą liczyć na swój kawałek tortu: bieżąca obsługa małych i średnich przedsiębiorców, urzędów i instytucji to bardzo dobry interes dla prawników w regionach. Dorabiają też szkoleniami, na które jest obecnie na rynku zapotrzebowanie – przedsiębiorcy wolą zainwestować w wiedzę załóg, niż narażać się na ryzyko naruszenia przepisów i związaną z tym odpowiedzialność.
Każdy z regionalnych rynków prawniczych ma swoją specyfikę, lecz są też wspólne trendy dotyczące różnych aspektów funkcjonowania tej branży. To m.in. konsolidacja i specjalizacja – niewielkie jest zapotrzebowanie na jednoosobowe kancelarie od wszystkiego, młodzi adwokaci i radcowie łączą siły lub szukają swojego miejsca w większych kancelariach. Wielu zatrudnia się w działach...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta