Bohaterki wbrew wszystkiemu
Faworytkami są Francuzki, ale wszystkie uczestniczki mistrzostw musiały pokonać przeciwności, by dojść tam, gdzie są.
Futbol kobiecy rośnie w siłę. W piątek we Francji rozpoczął się mundial i wedle wszystkich przewidywań ma być największy z dotychczasowych. Pod każdym względem – widowni na stadionach (w weekend pękła granica miliona sprzedanych biletów) oglądalności w telewizji i na innych nośnikach, wpływu od sponsorów. Ma być też najlepszy pod względem sportowym.
Wciąż przepaść
Po raz pierwszy w historii zgłosiły się do FIFA firmy chcące reklamować się wyłącznie przy okazji kobiecego futbolu. Visa podpisała siedmioletnią umowę na promocję przy okazji kobiecych mistrzostw w różnych kategoriach wiekowych.
Oczywiście przepaść finansowa między dziewczynami a facetami wciąż jest ogromna. W zeszłym roku Francuzi dostali premię w wysokości 38 milionów dolarów za zdobycie mistrzostwa świata w Rosji. To o osiem więcej, niż FIFA przeznaczyła na pulę nagród dla wszystkich uczestników kobiecego mundialu. Ale budżet tegorocznego turnieju i tak został podwojony w porównaniu z poprzednimi mistrzostwami, które w 2015 r. odbyły się w Kanadzie, a po raz trzeci tytuł zdobyły Amerykanki.
Futbol kobiecy miał się rozwijać według znanego z USA schematu, bo przez wiele dekad Stany Zjednoczone były państwem, w którym piłka kobieca była...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta