Wraca moda, są nowe atrakcje
Tor wyścigów konnych na Służewcu obchodził w tym roku 80. urodziny. Wciąż jest jednym z najpiękniejszych w Europie. materiał powstał we współpracy z totalizatorem sportowym
Jego wielkie otwarcie z udziałem władz państwowych i przedstawicieli korpusu dyplomatycznego odbyło się 3 czerwca 1939 roku. Tuż przed wybuchem drugiej wojny światowej.
Z okazji jubileuszu, którego obchody trwały przez cały sezon, na odwiedzających Tor Służewiec czekało wiele atrakcji. Oprócz najważniejszych gonitw w sezonie takich jak Derby czy Wielka Warszawska, które już na stałe wpisały się w kalendarz imprez towarzyskich stolicy, na odwiedzających tor czekały też inne atrakcje – organizowany we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego panel poświęcony historii toru czy ekspozycje zabytkowych fotografii na trybunie głównej.
Dla stałych bywalców toru, którzy śledzą losy tego miejsca, przeprowadzony został plebiscyt 80-lecia w kategoriach: najlepszy koń pełnej krwi angielskiej, najlepszy koń czystej krwi arabskiej, najlepszy trener i najlepszy dżokej. Zwyciężyli, odpowiednio: klacz Demona, ogier Europejczyk, trener Andrzej Walicki i dżokej Tomasz Dul.
Trener Walicki mógł w tym roku świętować największe sportowe sukcesy, kiedy jego podopieczna – klacz Nemezis – zwyciężyła w Derby, najważniejszej klasycznej gonitwie selekcyjnej dla trzyletnich ogierów i klaczy rozegranej po raz 75. na Warszawskim Torze Służewiec.
Lato, czyli Derby
Każdy miłośnik wyścigów konnych w Polsce wie, że są dwa...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta