Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Z rozwodem i niezapłaconym ZUS

07 lutego 2020 | Prawo co dnia | Renata Krupa-Dąbrowska

Każda niezamożna osoba otrzyma wsparcie radcy prawnego czy adwokata. Wystarczy, że umówi się na wizytę w punkcie bezpłatnej pomocy prawnej.

Od kilka lat w każdym powiecie funkcjonują co najmniej dwa punkty bezpłatnej pomocy prawnej. Wsparcia udzielają głównie adwokaci i radcy prawni. Może na nie liczyć każdy, kto ma niskie dochody. Bez znaczenia jest też, czy mieszkaniec Olsztyna przyjdzie po poradę do stołecznego punktu, a warszawiak zdecyduje się na wizytę w Szczecinie. Nie ma rejonizacji tego rodzaju wsparcia.

Gdzie i jak to działa

Większość punktów prowadzi powiat, ale są i takie, którymi opiekują się organizacje pozarządowe. Gdzie są? Aby to sprawdzić, wystarczy wejść na stronę Ministerstwa Sprawiedliwości (https://darmowapomocprawna.ms.gov.pl/) lub urzędu miasta czy starostwa. Powinna wisieć na niej informacja o adresie punktu oraz numerze telefonu. Na poradę można umówić się wcześniej przez telefon. Można także bez uprzedzenia...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11577

Wydanie: 11577

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament