Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Studenci w trybie hybrydowym

28 września 2020 | Życie Regionów
Większość uczelni w Polsce podjęła decyzję o hybrydowym nauczaniu
źródło: AdobeStock
Większość uczelni w Polsce podjęła decyzję o hybrydowym nauczaniu

Uczelnie będą kształciły w trybie mieszanym. Stacjonarnie mają być niektóre ćwiczenia i praktyki zawodowe. JOANNA ĆWIEK

Za kilka dni początek nowego roku akademickiego. Jednak, z uwagi na trwającą od miesięcy pandemię koronawirusa, studia nadal nie będą typowe. A zdecydowana większość studentów będzie pojawiała się w murach swoich uczelni sporadycznie.

– Przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa – wracajmy do pracy na uczelni. Władze szkół wyższych powinny tak dobierać metody pracy, by jednocześnie zachować jakość nauczania i zadbać o bezpieczeństwo wszystkich – mówił w TVP Info szef resortu nauki Wojciech Murdzek.

Jednak o tym, jak będzie wyglądało kształcenie w poszczególnych jednostkach, zgodnie z zasadą autonomii decydują władze uczelni. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego rekomenduje, by w roku akademickim 2020/2021 było hybrydowe. „Zalecanym sposobem organizacji kształcenia jest model mieszany, w którym duża część zajęć wykładowych, konwersatoryjnych i seminaryjnych, a także niektóre zajęcia ćwiczeniowe i projektowe, odbywają się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość" – zapisano w ministerialnych wytycznych. Resort zaleca także, by w trosce o bezpieczeństwo studentów zmniejszyć liczebność grup uczących się stacjonarnie oraz „także takie zmiany w planie zajęć, które nie pozwolą na jednoczesną kumulację zbyt dużej liczby osób".

Wolą system mieszany

Wytyczne ministerstwa co do mieszanego systemu nauczania...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11773

Wydanie: 11773

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament