Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Myślimy o farmach słonecznych

28 września 2020 | Ekonomia i rynek
źródło: materiały prasowe

Jestem zwolennikiem tego, by na rynku działało wielu graczy, bo to tworzy konkurencję i na koniec jest korzystne dla klienta – przekonuje Filip Thon, prezes Innogy Polska. BARBARA OKSIŃSKA

 

Innogy zostało niedawno wchłonięte przez niemiecką grupę E.ON. Czy będzie się to wiązało ze zmianami dla klientów w Polsce?

Obie firmy mają takie same priorytety. Dzięki połączeniu stajemy się po prostu więksi, a dzięki temu możemy zaoferować jeszcze więcej rozwiązań naszym klientom. Nie tylko odbiorcom indywidualnym czy biznesowym, ale też chociażby usługi ogrzewania dla większych osiedli i wspólnot mieszkaniowych. W tej chwili wspólnie mamy 50 mln klientów w Europie, więc tworzymy niezwykle silną grupę. Nie zmieniają się natomiast obowiązujące taryfy na zakup energii. Nie spieszymy się też z rebrandingiem firmy, prawdopodobnie nastąpi to dopiero za rok.

Zmiany właścicielskie wśród firm energetycznych obserwujemy też na polskim rynku: Energa weszła do Grupy Orlen, na horyzoncie jest fuzja trzech pozostałych firm: PGE, Tauronu i Enei. To zagrożenie dla Innogy?

To zależy od tego, na ile ten nowy, skonsolidowany gracz będzie elastyczny i jaką przyjmie strategię działania. Jestem zwolennikiem tego, by na rynku działało wielu graczy, bo to gwarantuje zróżnicowanie ofert, konkurencję i na koniec jest korzystne dla klienta. Mamy więc pewne obawy, ale każdym ryzykiem można dobrze zarządzać. Ważne, żeby zasady regulacji rynku były jasne dla wszystkich uczestników. My jesteśmy na polskim rynku już od wielu lat i udaje nam...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11773

Wydanie: 11773

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament