Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Strefa wpisana w gospodarcze DNA

30 listopada 2020 | Życie Regionów
W całej TSSE Euro-Park Wisłosan utworzono już ponad 28 tys. miejsc pracy
źródło: FotoWare FotoStation
W całej TSSE Euro-Park Wisłosan utworzono już ponad 28 tys. miejsc pracy
źródło: materiały prasowe

W ciągu minionych 23 lat istnienia Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro-Park Wisłosan pomogła zbudować niejedno przedsiębiorstwo. MATERIAŁ POWSTAŁ WE WSPÓŁPRACY Z URZĘDEM MARSZAŁKOWSKIM WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

Zaczynaliśmy jako mała firma: nasz plan zakładał produkcję 600 tys. kół aluminiowych dla przemysłu motoryzacyjnego rocznie. Dzisiaj produkujemy 8 mln, 13-krotnie więcej, niż było w początkowych założeniach – opowiada nam Jacek Krupa, dyrektor zarządzający Superior Industries. Przedsiębiorstwo, którym kieruje nasz rozmówca, jest obecnie drugim co do wielkości dostawcą felg aluminiowych do samochodów osobowych.

Firma pojawiła się w TSSE Euro-Park Wisłosan już w 1998 r., wkrótce po tym, jak utworzono Strefę. – W tym czasie przekształcaliśmy się, dzieliliśmy, łączyliśmy, zmienialiśmy właścicieli. Wybudowaliśmy dział rozwoju, rozwinęliśmy nowe technologie. I w tych wszystkich działaniach zawsze czuliśmy pomocną dłoń wyciągniętą przez kierujących Strefą, bez względu na kolejne uwarunkowania gospodarcze i polityczne – podsumowuje Krupa.

Superior Industries marzy się w tej chwili budowa ogólnoeuropejskiego centrum logistycznego. – Gdyby tylko pojawiło się miejsce w Strefie pod takiej wielkości inwestycję, na pewno byłaby to jedna z czołowych lokalizacji, jakie byśmy rozważali – podkreśla szef firmy.

Przeszło 14 mld inwestycji

Nie jest to jedyna taka historia w Strefie, choć Superior Industries niewątpliwie jest tam dziś największą firmą. Ze statystyk wynika, że aktualne nakłady poniesione przez inwestorów strefowych sięgnęły 14,6 mld zł, a na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11826

Wydanie: 11826

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament