Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Firmy doceniają finansowy atut niepełnosprawnych pracowników

30 listopada 2020 | Ekonomia i rynek
źródło: Rzeczpospolita

O ile do niedawna zatrudnianie osób z niepełnosprawnością wynikało często ze względów wizerunkowych i polityki CSR, o tyle w czasach kryzysu wywołanego pandemią zyskują na znaczeniu niższe koszty ich pracy. ANITA BŁASZCZAK

 

W III kwartale tego roku grupa pracujących osób z niepełnosprawnością wzrosła do 519 tysięcy. To o 18 tysięcy więcej niż w tym samym okresie zeszłego roku i najwięcej od prawie trzech lat – wynika z najnowszych danych BAEL zawartych w Monitoringu Rynku Pracy. Dowodzą one, że widoczną na całym rynku pracy poprawę koniunktury w III kw. odczuli także aktywni zawodowo niepełnosprawni – wskaźnik zatrudnienia wzrósł w tej grupie do 17,8 proc., co też jest najlepszym wynikiem w ostatnich latach.

Zachęta z PFRON

– Faktycznie obserwujemy ostatnio trend większego zainteresowania ze strony firm ogółem oraz branż, które, jak np. sektor bankowy, dotychczas nie zatrudniały osób z niepełnosprawnością tak szeroko – przyznaje Dariusz Gosk, dyrektor agencji zatrudnienia Fundacja Aktywizacja, która od 30 lat zajmuje się aktywizacją zawodową osób z niepełnosprawnościami.

Według niego to zwiększone zainteresowanie wiąże się z dostrzeżeniem korzyści finansowych, jakie wynikają z zatrudnienia niepełnosprawnych kandydatów. Jak przypomina Dariusz Gosk, każdy nowy pracownik z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11826

Wydanie: 11826

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament