Dobre praktyki oraz przyszłe regulacje w raportowaniu ESG
PARTNER PUBLIKACJI KATARZYNA KUCHARCZYK
Przewidywana długość życia w ciągu ostatnich 50 lat wydłużyła się o ponad 16 lat. Dlatego już dzisiaj musimy zadbać o jakość życia dla nas samych i przyszłych pokoleń. A obecne problemy ekologiczne są coraz bardziej dotkliwe: czystość powietrza, mórz i oceanów, kurczące się zasoby surowców naturalnych oraz wody pitnej to powód do niepokoju. Nie tylko dla ekspertów, ale i dla nas wszystkich. Szacuje się, że ropy naftowej ma zabraknąć na świecie już za około 40 lat, a gazu ziemnego – za 160.
– Bez zmiany zachowań konsumentów i korporacji będziemy żyć w świecie wyniszczonym działalnością człowieka. Ludzkość jest bliska przekroczenia punktów krytycznych takich jak zniszczenie ekosystemu Amazonii czy dezintegracja okrywy lodowej Antarktydy – podkreślał Krzysztof Cembrzyński, ekspert z departamentu usług, technologii oraz sektora farmaceutycznego DNB Bank Polska.
ESG pod lupą
Trwająca pandemia unaoczniła, jak duże wyzwania stoją przed całym światem. Spowolnienie gospodarcze, niepokoje i narastające bezrobocie mogą prowadzić do dalszego pogłębiania się dysproporcji społecznych. Szczepionka nie rozwiąże wszystkich problemów. Tymczasem dostępne środki publiczne są ograniczone – nikt nie chce przecież płacić wyższych podatków. Trudno oczekiwać, aby to jedynie rządy przeciwdziałały zmianom klimatycznym i społecznym....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta