Film zrodzony z tęsknoty za buntem
Napawa optymizmem fakt, że tak wielu młodym ludziom nie jest wszystko jedno, w jakim świecie żyją. Czekam na zmianę pokoleniową w życiu społecznym – mówi Barbarze Hollender reżyser Jakub Piątek, twórca „Prime Time".
Plus Minus: Pana fabularny debiut reżyserski trafił w tym roku na festiwal Sundance – jeden z najważniejszych na świecie przeglądów kina niezależnego, stworzony przez Roberta Redforda. „Prime Time" znalazł się tam wśród dziesięciu tytułów z całego świata zakwalifikowanych do głównego konkursu. Po tym sukcesie producenci z Watchout Studio chcieli wprowadzić go na ekrany jak najszybciej, ale kolejne lockdowny zamykały kina. Teraz film wszedł bezpośrednio do Netflixa. Trochę żal?
Trochę tak. Kino to wspólne przeżywanie emocji. Poza tym, oglądając film na dużym ekranie, można docenić jakość dźwięku i obrazu, a w „Prime Time" wszyscy wykonali świetną robotę. Jednak obrażanie się na ten pandemiczny rok jest z góry skazane na porażkę. Więc cieszę się, że widzowie szybciej będą mogli film obejrzeć.
Uroczysta premiera, pokazy prasowe, spotkania z publicznością, śledzenie frekwencji w kinach – to wszystko pana ominie.
Ale też ominie mnie bratobójcza walka, gdy kina zostaną otwarte i trafią do nich dziesiątki tytułów ubiegło- i tegorocznych. Polskich i zagranicznych. Nie wiadomo również, kiedy widzowie wrócą do kin. Ostatnio w badaniach socjologicznych około 40 proc. respondentów odpowiedziało, że po zniesieniu lockdownu wybierze się do kina, ale 55 proc. z nich przyznało, że nie w pierwszym miesiącu. A...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta