Pandemiczna odyseja i jej finał
Jeśli po majówce, co zapowiada rząd, otworzą się kina, teatry, filharmonie – zobaczymy Hopkinsa i zaśpiewa Beczała.
Nikt nie zna jeszcze daty otwarcia ani ograniczeń frekwencji. Szczególnie właścicieli sieci kin i dystrybutorów niepokoi możliwość regionalizacji otwarcia – w zależności od danych o zakażeniach.
– To byłby dla nas kłopot. Potrzebujemy ogólnokrajowego otwarcia kin, bo inaczej trudno nam będzie namówić dystrybutorów, by uwolnili swoje najciekawsze tytuły – mówi Tomasz Jagiełło, szef sieci Helios.
Metal i Racibożyński
O tym, że dobre wyniki w czasach pandemii może zapewnić tylko dystrybucja ogólnokrajowa, przekonali się Amerykanie. Choć kina w wielu stanach działały – żaden film nie miał szans na kasowy sukces, gdy zamknięte były multipleksy w Nowym Jorku i w Los Angeles.
Filmów czekających na premierę w Polsce jest bardzo dużo. Producenci i dystrybutorzy, wierząc, że wkrótce pandemia zacznie wygasać i lockdowny skończą się, swoich tytułów nie oddają już chętnie platformom internetowym. Czekają na premierę hity amerykańskie, ważne filmy europejskie i polskie, na czele ze „Sweat" Magnusa von Horna, „Śniegu już nigdy nie będzie" Małgorzaty Szumowskiej czy nowa produkcja „Żeby nie było śladów" Jana Matuszyńskiego o morderstwie Grzegorza Przemyka.
Dystrybutorzy powoli przygotowują się do ekspansji. Kinga Zych z UIP zapewnia, że...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta