Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Społecznościowe finansowanie niejednoznaczne podatkowo

16 czerwca 2021 | Rachunkowość | Karol Przydatek

Wielu ludzi, realizując swoje pasje i zainteresowania, dzielą się nimi w Internecie z innymi użytkownikami, nie zwracając przy tym uwagi na otrzymywane wsparcie finansowe, ponieważ nie jest ono celem samym w sobie przy podejmowanych przez nich działaniach.

Twórcy mają możliwość pozyskiwania tzw. patronów, decydujących się na wsparcie finansowe za pośrednictwem nowatorskiego modelu finansowania, jakim są portale crowdfundingowe.

Finansowanie społecznościowe pozwala na realizację atrakcyjnych projektów zarówno biznesowych, jak i kulturalnych, których pomysłodawcy nie dysponują odpowiednimi środkami do ich wykonania. Serwisy crowdfundingowe umożliwiają wspieranie finansowe twórców poprzez regularne, comiesięczne kwoty lub dokonanie jednorazowej płatności.

Patronem może zostać każdy, kto się na to zdecyduje. Na profilu twórcy podawane są wszelkie informacje dla potencjalnych wspierających. Patroni pomagają finansowo autorom, jednakże nie upoważnia ich to do żądania niczego w zamian. W zależności od progów wsparcia twórcy mogą udostępnić patronom dostęp do określonych przez niego nagród. Podczas pandemii część osób przeniosło swoją działalność do Internetu. Dynamicznie zaczęła wzrastać liczba osób, udostępniających swoje transmisje internetowe na żywo innym użytkownikom i umożliwiając tym samym wspieranie ich poprzez dobrowolne wpłaty. W zasadzie niemal każdy ma do tego odpowiednie warunki – wystarczy dobre połączenie internetowe oraz komputer. Do pobierania wpłat w czasie rzeczywistym streamerzy korzystają z usług serwisów zajmujących się transmisjami internetowymi...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11988

Wydanie: 11988

Spis treści
Zamów abonament