Trudno dziś zawalczyć o talenty IT, nie dając możliwości zdalnej pracy
Prawie dziewięciu na dziesięciu specjalistów z branży IT oczekuje dzisiaj, że pracodawca pozwoli im pracować z dowolnego miejsca na świecie. Gotowość do stacjonarnej pracy deklaruje zaledwie 7 proc. z nich.
Niemal wszystkim specjalistom IT, także tym, którzy pracują teraz w biurach, zależy na możliwości zdalnej pracy. I to najchętniej z dowolnego miejsca na świecie, tym bardziej że co trzeci myśli o relokacji. Tak wykazało badanie firmy doradztwa technologicznego DataArt, które „Rzeczpospolita" opisuje jako pierwsza.
– Z naszego badania wynika, że możliwość pracy zdalnej stanie się jednym z głównych benefitów. Wyobrażam sobie, że część firm z branży IT może pójść o krok dalej i zacznie oddelegowywać pracowników w najdalsze zakątki globu. Gdziekolwiek gdzie jest internet – twierdzi Ryszard Permus, prezes wrocławskiego biura DataArt.
Młodych kusi świat
Według internetowego sondażu, który na przełomie lipca i sierpnia tego roku objął 600 pracowników IT, najwięcej chęci do pracy z odległych zakątków globu mają młodzi ludzie, przed trzydziestką, którzy zajmują średnią pozycję w hierarchii firmy (mid) i zwykle nie mają jeszcze zobowiązań rodzinnych. Wśród nich aż 42 proc. rozważa...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta