Dzięki wystawom rynek odkrywa artystów
Prezentowanie publicznie zbiorów kolekcjonerskich daje możliwość odkrycia przez inwestorów zapomnianych artystów.
W Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA oddział w Zamku Książ 16 października otwarto wystawę 90 dzieł ze zbiorów prywatnego muzeum Villa la Fleur w Konstancinie (www.zamekksiaz.pl). Muzeum sztuki artystów związanych ze środowiskiem Ecole de Paris w 2010 roku otworzył kolekcjoner Marek Roefler.
Najdroższa artystka na wystawie
Wystawę zatytułowano „Paryż był kobietą". Z bogatych zbiorów Roeflera wybrano przede wszystkim obrazy i rzeźby związane z tematem wystawy. Jej ozdobą są dzieła Tamary Łempickiej, najsłynniejszej w świecie i najdroższej polskiej artystki. Są jej rysunki w duchu art deco, wykonane w latach 20. Są rzadkie grafiki wykonane za życia artystki.
Oglądamy dzieła innych artystów, którzy jak Łempicka wyemigrowali z Polski. Są prace m.in. Meli Muter, Alicji Halickiej, Mojżesza Kislinga, Louisa Maroussisa Jeana Lamberta-Ruckiego, Rajmunda Kanelby, Henri Haydena. Dzieła tych artystów są nieobecne w...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta