Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Coraz więcej ambitnych projektów

28 grudnia 2021 | Ekonomia i rynek | Tomasz Furman
źródło: Rzeczpospolita

Z wodorem cały świat wiąże ogromne nadzieje. Prace nad technologiami do jego produkcji trwają również nad Wisłą. W ich rozwijaniu ma pomóc m.in. rządowa Strategia Wodorowa do 2030, z perspektywą do 2040.

 

Z paliwem wodorowym cały świat wiąże ogromne nadzieje, gdyż zapewnia on najczystsze i najwydajniejsze spalanie, w wyniku którego powstają tylko energia i woda. Tym samym doskonale wpisuje się w globalne trendy związane z walką o ochronę klimatu i środowiska. Rozwój technologii związanych z produkcją, magazynowaniem, przesyłaniem i wykorzystywaniem wodoru na różne cele cieszy się też coraz większym zainteresowaniem biznesu. Z czasem nowe paliwo może nawet wyprzeć z rynku te powstające na bazie surowców kopalnianych, takich jak ropa i gaz. Zanim to nastąpi, muszą powstać technologie, które umożliwią tanią produkcję wodoru używanego do napędu samochodów. Chodzi o paliwo o czystości 99,999 proc.

Rynek się zmieni

Obecnie najwięcej stacji paliw, na których można zatankować wodór, zlokalizowanych jest w Azji....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12152

Wydanie: 12152

Spis treści

Rzecz o zdrowiu

Zamów abonament